fbpx
title image

O našem ateliéru

Co byste měli vědět o naší práci?

1993- jsme založili krejčovský atelier

 

1995- jsme se zúčastnili módní přehlídky na Novotného lávce u Karlova mostu s autorskou kolekcí modelů. Získali jsme zde cenu publika za nejlepší kolekci.

 

1997-1998 Přehlídky Mode collection ve Zlíně v čele s modelkou Terezou Maxovou a v Brně se světovými modelkami. Zde jsme se setkali s módními návrhářkami např. Natali Ruden, paní Mackovou, Ivou Šimandlovou… s modelkami Hanou Horovou, Ivou Kubelkovou…

 

1998- následovalo přehlídkové turné PLZEŇ- BRNO-PRAHA Lucerna, za účasti České televize. Přehlídku moderoval Jan Čenský a program doplňovala svým zpěvem Lucie Bílá. Zde za účasti začínajících modelek Jitky Kocůrové, Aleny Šeredové, Kateřiny Stočesové, Pavlíny Babůrkové…

 

1998– při FF v Karlových Varech jsme se představili autorskou přehlídkou večerních rób v čele s Ivou Kubelkovou.

 

1998– jsme otevřeli butik za Prašnou branou v Králodvorské ul. s vlastní oděvní tvorbou.

 

1998-2002 spolupráce s Osmany Lafitou, šijeme kolekce pro jeho módní dům TAIZA

 

2000-2002 spolupracujeme s Klárou Nademlýnskou pro kterou šijeme kolekce modelů pro její butik v Dlouhé ul. na Praze 1.

 

2000-2004 následovala práce pro Stillking Film, spolupráce na tvorbě filmových kostýmů po boku vynikajících kostýmních výtvarníků- Gabriely Pescucci, která je držitelkou Oskara za tvorbu kostýmů film Věk nevinosti. A Carlo Poggiolim (film Bídníci), pro filmy The Mists of Avalon, Van Helsing, Brother Grimm. Dále jsme vytvářeli kostýmy pro filmy Tristan and Isolde.

 

2005- tvorba kostýmů pro film A sound of Thunder, režie Peter Hyams, v hlavní roli Ben Kingsley.

 

2006– tvorba kostýmů pro film The Omen. Zde jsme šili kostýmy na hlavní postavy, na herečku Miu Farrow a Miss Stills.

 

2015– jsme spolupracovali s kostýmní designerkou Esther Walz na tvorbě kostýmů pro další dobový film Charité pro německou televizi ZDF. Ta nám svěřila tvorbu historických kostýmů z doby kolem 1876. Poslední ze zahraničích filmů na kterých jsme se podíleli tvorbou dobových kostýmů je film Himmel und Hölle. Zde jsme tvořili kostýmy pro nájemné žoldáky- Lanckechty. Film bude mít premiéru v letošním roce 2017.

 

Po celou dobu jsme sbírali zkušenosti, vzdělávali se v oblasti krejčoviny, studovali historii oděvní tvorby, sledovali přední světové návrháře, zahraniční kostýmní výtvarníky. Podařilo se nám spolupracovat po boku italských úžasných designerů, jako je Gabriela Pescucci,Carlo Poggioli a Esther Walz, která nám dala volnou ruku při tvorbě historických kostýmů na hlavní postavy.

 

Od roku 1993 se současně věnujeme zakázkové tvorbě a našim zákaznicím, které jsme nikdy neopustili.

 

V roce 2015 jsme si otevřeli nedaleko Průhonického zámku zakázkový krejčovský atelier pod značkou miliKraus/dressmaker’s/krejčovský atelier. Zde se věnujeme ženám, kterým záleží na tom, jak vypadají, jak se prezentují ve svém okolí, v zaměstnání. Ženám, které v rámci svého zaměstnání potřebují dobře padnoucí a perfektně zpracovaný oděv. Takový, ve kterém se budou cítit sebejistě, takový, který nebude rušit její pozornost při výkonu zaměstnání (právničky, ženy ve vedoucí funkci, přednášející apod.).

 

Zde zmíněnou historií prošel celý kolektiv krejčovského atelieru miliKraus od počátku jeho založení až dodnes a získané zkušenosti uplatňuje při realizaci zakázek našich zákaznic.

 

Paní Mili Kraus je ženou celoživotně propadlou lásce ke krejčovskému řemeslu, ke kreativitě, k objevování krásy žen. Nejen. Je také milovnicí hudby, baletu, malby a také sportu. S určitostí lze říci, že je milovnicí kavárniček, které velmi ráda navštěvuje.

Co o nás řekli naši spokojení zákazníci?

Reference našich klientů

Každá spokojená klientka je pro nás důležitá a dává nám najevo, že děláme svojí práci dobře a jsme tak rádi za každou zpětnou vazbu k naším šatům, sukním a dalšímu oblečení na míru. Vážíme si vaší důvěry a přízně.