fbpx

Reference

Naše nejrozsáhlejší realizace pro divadelní hry a filmové plátno

Příprava kostýmu pro Charité

Fotografie vlastní

Pracovali jsme na tvorbě kostýmů pro 6-ti dílný seriál CHARITÉ, který letos bude mít premiéru na ZDF. Děj se odehrává ve známé německé nemocnici CHARITÉ na konci 19. století. Byla to pro nás příležitost spolupracovat s kostýmní návrhářkou Esther Walz, která nám dala plnou důvěru. Mohli jsme zúročit veškeré krejčovské znalosti a dovednosti, které umíme. Mohli jsme zde ukázat, že máme i něco na víc a to je výtvarný cit pro věc. Kostýmy na konci 19. století mají i velice odlišnou konstrukci střihu než se používá dnes. Pod sukněmi se nosily turnýry, korsety. Oděvy se ručně vyšívaly a zdobily.

Kostýmy pro film Charité
Spící krasavice
Spící krasavice

Rekonstrukce kostýmu pro divadelní představení Spící krasavice

Fotografie archiv Státní opery

Pro Státní operu Praha jsme renovovali kostýmy pro baletní představení Spící krasavice. Kostýmy byly dlouho uskladněny léta v berlínském fundusu. Měli za sebou mnoho představení a to se na jejich stavu projevilo. Zde se jednalo o téměř restaurátorskou (kouzelnickou) práci. Mnohdy se nahrazovali chybějící části, obnovovaly se výšivky, krajky, mizely díry a pomalu se objevovali krásné, nadýchané sukně pro baletky.

Státní opera
Státní opera
Státní opera

Spolupracovali jsme při realizaci kostýmu pro film Kletba bratří Grimmů

Fotografie vlastní + villains.wikia.com

Spolupráce při vytváření kostýmu pro herce se speciální tvorbou sametově červeného kostýmu na míru včetně šití pro hlavní postavu zlé královny ztvárněnou italskou herečkou a modelkou Monikou Bellucci. V rámci realizace jsme také prováděli na několika kostýmech tzv. ageing nebo-li stárnutí kostýmu a jejich umělé opotřebování v průběhů filmu.

Úprava kostýmu
Zlá královna - Monika Bellucci
Úprava kostýmu
Zlá královna - Monika Bellucci
Úprava kostýmu

Realizace kostýmu pro film Van Helsing

Fotografie vlastní
Kostýmy pro Van Helsing
Kostýmy pro Van Helsing

Film režiséra Stephana Sommerse se natáčel v Čechách. V roce 2003 jsme se přesunuli do Barrandovských ateliérů, abychom mohli úzce spolupracovat, už po druhé, s kostýmní návrhářkou Gabriellou Pescucci (oskar za film The Age of Innocence) a Carlosem Poggiolim. Stříhali jsme, šili a dekorovali šaty pro celý film. Ples upírů (viz video), který se natáčel v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně, jsme mohli osobně sledovat a kochat se hotovou prací. Byla to krásná práce, na kterou často vzpomínáme.

 

Věděli jste, že jsme se podíleli na tvorbě rudých šatů pro postavu Anny Valerious?

Kostým pro Mia Farrow
Kostým pro Mia Farrow

Tvorba kostýmu pro Miu Farrow a Juliu Stiles.

Copyright: 2006 20th Century Fox

Zahraniční produkce vložila svojí důvěrou do našich šikovných rukou a vytvářeli jsme tak kompletně kostýmy pro hlavní postavy filmu The Omen (Satan přichází), ve kterých si zahrály svojí hlavní roli herečky Mia Farrow a Julias Stiles. Realizace probíhala od samotné konstrukce střihu, zkoušení prototypů na herečkách až po vyhotovení celého kostýmu.

Sledujte také naše aktuální ukázky
realizovaných oděvů pro naše klientky